Kafanıza dikkat edin

“hey Haydut bozuntusu, aylak aylak durma orada da. Gel şu kapıyı patlat.”
“Hemen hallediyorum. İki dakikaya bomba hazır olacak efendim.”

   Görüyorsunuz değil mi? Adımı bile söylemiyor sadece haydut deyip geçiştiriyor. Ama ne yapalım katlanacaz bunlara, çünkü iş verenimiz bizi isimlerimizle yönlendirmiyor. Herkes için bombacı haydut’uz biz. Grubumuzda tonlarca kişi olmasına rağmen birimiz bile başkasının adını bilmiyor. Neyse çokta takmayalım bu konuya. İşimize bakalım işimize. Nilfgaardlı bazı soylular,  büyücüler peşine düşmüş.O yüzden bende onların grubunda yer alıyorum. Çünkü askerlerin ve soyluların yapamadığı bazı işleri ben ve mühimmatım rahatlıkla yapabiliyoruz. Sonuçta işverenimizin gönlü bol ve sağlam mühimmatlar elde etmemizi sağlıyor. Şuan yaptığım hazırlıkta aslında yalan. Hazırlık falan yok öylesine aylak aylak iki dakikacık kazanmak için yaptım bunu. Soylulara kıcığım. Neyse bombamız zaten hazır. halledelim şu kapıyı bakalım.
“Kafanıza dikkat edin! Artifact büyüsüne sahip bu kapıyı param parça edecem. hehehehe”
“Boooommm…..”

   Sesi duydunuz dimi? Nasıl da parçaladım kapıyı. Bizim için hiçbir Artifact’ın önemi yok. İş verenimiz sağolsun sağlam bomba yapmanın yolunu biliyor. Neyse benim işim buraya kadardı sonrası askerler ve soyluların halletmesi gerek. Paramı alıp çıkayım ki bu savaş alanında hiç olup gitmeyeyim.

“Biri vaat edilen paramı verebilir mi?”

   Hoop geldi kesemiz. bakalım eksik var mı ? Sonuçta ne demişler: “Yolda para görsen bile bi say bakalım ne kadar var.” Evet paramızda eksik yok. Yolumuza bakalım artık. Bombacılar grubuna döneyim de bakayım bize başka iş var mı.

   Günler sonra Novigrad topraklarında gizli bir mekan

“Selam size yoldaşlarım. Neden bu kadar az kişisiniz ve neden kalanlarınızın suratı witcher gibi soğuk?”
“Duymadın mı dostum? Sen nilfgaard soylularına yardım ederken büyük bir olay gerçekleşti.”
“Hayır duymadım çabucak anlat.”
“İşverenimiz… Yani Sidipiar… O… mühimmatı kesmiş. Artık saçma sapan kalitesiz bombalar göndermeye başlamış. Sana gelen mühimmat aslında son sağlam mühimmattı. Şu gelen malzemelere bak. Bırak Artifact kapılarını yok etmeyi. Normal ev kapısını patlatamaz lan bu.”

   Konuşmaya daha fazla devam edemezdim. Direkt bombaları kontrol etmem gerekiyordu. Hemen bombaları elime aldım. Bunlar saçma sapan bombalardı. Ulan evde molotof yapsam, bundan daha iyi iş yapar. Biz bu bombalarla hiçbir gruba katılamayız ki. İşverenimiz kafayı yemiş sanırım. Biz bunlarla ne yapacaz lan. Kim bize iş versin. Kim bizi grubuna alsın. Neden burada kimsenin kalmadığı anlaşıldı şimdi.

“Çoğu kişi bu yüzden ayrıldı dimi?”
“Evet dostum. İşverenimiz kesinlikle bundan böyle bu mühimmatla devam edeceğimizi kesin bir dille söyledi. Ve iş bulmanızın zor olmadığını, yer yer iş bulacağınızı söyledi. Hatta bazı bombaları yanınızda götürürseniz. bazı artıları bile olurmuş. Ama bu cümleler saçmalıktan öteye gitmez. Arkadaşlarımızdan gidenler gitti. Kalanlarda bugün yarın gidecek. Ama benim sabıkalı olduğumu biliyorsun. başka yapabileceğim hiçbir iş yok. Tıpkı senin gibi.”

“Aynen kaderimiz bu meskende iş beklemekten ibaret. Belki iki kişi devam edeceğiz. Ama eskisinin yanından bile geçmeyecek bizi çağıran sayısı. İşimiz yavaş yavaş bitecek. Kimse bizi hatırlamayacak. Artık bomba atarken “Yakalayın” diye bağıramayacağım. Ne yapacağımı bende bilmiyorum. Dediğin gibi dostum bende sabıkalıyım ve bizim için en iyi iş buydu. Biraz daha deneyeceğiz bu çöp bombalarla. Belki işverenimiz haklıdır. Belki de bu bombalarla bile iş buluruz.”
“Kendini kandırmayı bırak dostum. Sende biliyorsun artık hiçbir grupta yer bulmayacağız…”

***Not: Ah be Bomb Heaver. Kayboldun gittin sessizce aramızdan 😀 Hemen hemen her destede iş yapıyordun. En kötü Drypass kartıydın be oğlum. Ama CDPR doğru bir karar vererek bunun önünü kesti. Özellikle senaryolar başta olmak üzere diğer artifactler içinde çok ucuz yollu kurtulmanın yoluydu ve ufak çaplı bir haksızlık vardı. Yolun açık olsun. Yeni özelliğinle neredeyse hiçbir deckte yer almayacaksın. Oyunda ki diğer bombaların kalitesizliğiyle beraber hiç olacaksın.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir