Meme Kart Nedir?

Öncelikle Meme kelimesini hafif açalım. Açıkçası Türkçede tam bir karşılığı yok. O yüzden sürekli Meme diye söyleniyoruz. Aslında “Eğlendiren” gibi tanımlayabiliriz. Örneğin Meme resimler, eğlendiren ve güldüren resimlerdir.
Meme Kartlar için de Eğlendiren kartlar diyebiliriz. Lakin Gwent oyununda Meme kartları bu kadar dar bir çerçeveye koymamalıyız. Meme kartlar eğlendiren ve inanılmaz işler yapan kartlardır. Lakin inanılmaz işler yapması için çok fazla koşul gerektirdiği için pek tercih edilmiyor. Çünkü o koşulları beş altı maçta bir bile gösteremiyorsunuz. Ama eğer koşullar sağlanırsa efsanevi bir hamle yapmış oluyorsunuz.
Meme Kartlarını örnekler vermeden önce onları Organik ve İnorganik olarak ikiye ayırdığımı söylemeliyim:
Organik Meme Kartlar: Var oluşu Meme olan kartlardır. Yani kart bildiğiniz, Yapımcılar Meme için yapmış bu kartları. Buna en güzel örnek benimde favorilerimden olan Schirrú‘dur.

Kendisinin Order Zeal özelliği var. Ve yaptığı iş ise, sahada kendi gücüne eşit tüm üniteleri yok etmesi. Burada amaç rakibin kartlarını Schirrú’nun gücüne eşitlemektir. Hem karşıya saldırıp hem de Schirrú boostlayarak bu koşulu sağlayabilirsiniz. Lakin çok fazla koşul var. Hangi birini eşitleyeceksiniz ki? Bir de dikkatli olmak lazım çünkü sizin ünitelerinize de yok edebilir .

Aşağıda benim yaptığım örneği: “Kesinlikle Evde Denemeyiniz!” Herhalde yaptığım katliam 10 yılda bir denk gelir 🙂

İnorganik Meme Kartlar: Yapımcıların normal bir kart olarak piyasa sürdüğü, lakin insanların kafasının müthiş çalışıp kartı olağan dışı Meme karta çevirmesidir. Bununda en güzel örneği Noonwraith ‘tır.

ArtStation - GWENT - Noonwraith, Ala Kapustka

Bu kartın deathwish özelliği var ve ölürse rakibin bir Row’una rastgele 2 adet fare oluşturuyor. Uzaktan bakınca bu kartın ölmesi zararınıza. Çünkü rakibe ekstra 2 puan kaptırıyorsunuz. Lakin müthiş bir deck var ki… Bu kartı İnorganik Meme Karta çeviriyor.

Kişi olabildiğince kendi sahasına Noonwraith dizip: önce deathwish tetikleyici oynayıp, sonra bunları normal öldürüyor. RAT ATTACK Yani fare saldırısı yapıyor. böylelikle rakibin tüm rowları doluyor ve elindeki kartları oynayamadan mezarlığa göndermek zorunda kalıyor. Sizde Jotunn ve Glustyworp gibi kartlarla işi bitiriyorsunuz. Örnekte rahat bir galibiyetim var 😀 Glustyworp ile baya puan farkı açıldı 🙂

İnşaAllah Meme kartları olabildiğince açık bir şekilde anlatabilmişimdir. Arada eğlenmek istiyorsanız, sizde kesinlikle oynamalısınız. Sürekli Ranked maç atmak yerine arada kafa dağıtın. Biliyorum, tabii ki buraya yazmadığım tonlarca Meme kart var . Lakin gerisini size bırakıyorum 🙂 Hayırlı günler.

Schirrú ile dün ranked maçta 60 puanı hiç ettim 😀 😀 videosunu da buraya ekliyeyeim dedim 😀

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir