Merdiven Altı İksir

“Ahbap acilen bize ‘Kedi Gözü’ iksiri vermen gerekiyor. Gecenin aydınlatmadığı ışığın hiç olmadığı bir Ev için ufak bir vurgun planımız var. Ve bu iksiri her yerde bulamayacağımız biliyoruz, bu yüzden sana geldik. Çünkü senin de en az bizim kadar paraya ihtiyacın var gibi Yaşlı kurt.”
“Evet ailem için para kazanmak için bu işi el altından yapıyorum. Siz parayı peşin verin. Ben size hemen hazırlıyayım. Ayrı etten çenemi kapatmam içinde iş sonunda komisyon isterim Delikanlı.”
“Al şu parayı 4 şişe iksir yap bize. Komisyonu da diğer arkadaşlarımla konuşup halledeceğim sen merak etme.”

   Beyaz saçlı  yaşlı kimyager hemen arka odaya geçerek iksiri hazırlamaya başladı. Kendi ailesi yüzünden bu işi yapmalıydı. Çünkü evini geçindirmek her babanın görevidir. Bu yüzden kapısına gelen bu cazip teklifi reddedemezdi. Çok iyi bir kimyager olduğu söylenemez ama bazen işin altından kalkar, bazen de iş elinde patlardı. Ama “Kedi Gözü” çok zor olmayan bir iksirdi. Gerekli malzemeleri karıştırarak, uzun uğraşlar vermeden iksiri hazırladı ve 4 ayrı şişeye doldurdu. İçeride volta atan heyecanlı genç iksirleri görünce çok mutlu oldu. Lakin Yaşlı kimyager şişeleri ona vermeden önce çok ciddileşmişti.

“Bak delikanlı bu ikisiri yapma sebebim kesinlikle paradan başka bir şey değil. Ama bilmem farkında mısın, lakin bu iksiri sadece Witcher’lar içer. Onun dışında çoğu kişiye zehir etkisi yapma ihtimali vard. Sonra uyarmadı deme.”
“İşimize burnunu sokma  ahbap. O kadarını biliyoruz zaten. Onun için de önlemimizi alacağız. Hadi kolay gele. İş bittikten sonra komisyonunu alacaksın.”

   Bir hışımla çıktı delikanlı dükkandan ve onu bekleyen iki arkadaşının yanına gitti. İksirleri  halletmişlerdi. Lakin bu iksirin yan etki yapıp yapmadığını denemek için düşündükleri haince plan, yapacakları soygundan daha aşağılıkçaydı. Biraz önceki dükkana gelmeden önce kuytu köşe bir sokağın kenarında dilenci bir ayyaş görmüşlerdi. Hedeflerinde o adam vardı. O yüzden bir tane iksiri, iksir şişesinden çıkarıp normal bir içki şişesine boşaltmışlardı. Şimdi ayyaşı ayartma vaktiydi. Biraz önce alışveriş yapan delikanlı hemen ayyaş rolünü üstlenip Ayyaş adama doğru ilerledi.

“Sefil bağımlı seni. Bugün yine…… yine ıhhhh.. bendensın haa. Al şu kalan içkiyi… ye bakalım. yani zıkkımla. çok içtim be dökmieyeyim yerlere.”

   Ayyaş adam hemen hareketlenerek delikanlının elindeki içki şişesini kaptı. Bir dikişte şişenin içini boşaltmıştı. Bu sırada delikanlı diğer arkadaşlarının yanına döndü ve ayyaşı  hep beraber  izlemeye koyuldular. Ayyaş bir anda güçlenmiş gibiydi.  Gözleri pırıl pırıl parlıyordu. her geçen saniye kendini daha da toparlıyor gücüne güç katıyor gibiydi. Delikanlı bu gözlemde sonra sinsice gülümsedi.

“Kedi gözü şu ayyaşa bile bir şey yapmıyorsa, bizim kılımız dahi dokunamaz gençler. Hadi gidelim de şu zengin kör kadının evini soyalım bakalım. Karanlık onun için zaaf değildi. Lakin bu iksirle beraber üçümüz için de zaaf olmaktan çıktı.”

   Delikanlıyla beraber diğer iki gençte hemen gaza gelmişti ve kendilerini bir anda Kör kadının evinin önüne atmışlardı. Şimdi tek yapmaları gereken iksiri kafaya dikip içeri sessizce girmekti. Üçü de iksiri aynı anda içti. Kendilerine güç gelmiş gibi  boyunlarını sağa sola kırtlatarak işe hazır olduklarını belli ettiler. Adımlarını hızlandırıp içeri girecekken ikisiri satın alan delikanlı bir anda tekledi ve yere düşü. Sonra 2 saniye arayla tak ve tak sesleri eşliğinde diğer ikisi de kendini yerde buldu. Kör kadın sesleri duyar duymaz kapının önüne çıktı. Ve sopasıyla yerde yatan üç kişiyi sırasıyla dürttü. Lakin üçünden de hiçbir yaşam belirtisi alamadı. Bu yüzden bağırarak yardım çağırısı istedi. Tam o sırada biraz önceki ayyaş o evin köşesini döndü ve gençleri gördü.  Zaten  biraz önceki içkiyi çok beğenmiş olan ayyaş gençleri arıyordu. Ama gençleri yerde yatarken gördükten sonra ortadan bir anda kayboldu. Olay yerine giden Kör kadının komşuları durumu çözmüştü. Üçü de zehirlenip ölmüştü. Bu haberi bir gün sonra alan merdiven altı Kimyager üzülmekten çok uzaktı. Daha çok sinirleniyordu. Çünkü hem komisyondan alacağı parayı kaybetmiş hem de başına bir bela almıştı. Bir önceki akşamdan kalma ayyaş uzaktan da olsa gençlerin yanında bulunan iksir şişelerinden Kimyagerin bu içkileri yaptığını düşünerek kimyagerin başına kalmıştı.

“Heyyy içkici bana içki yap, yoksa o gençleri öldürdüğünü herkese anlatırım ve başın belaya girer. Merak etme dilendiğim paralardan sana para vereceğim. En azından maliyeti kadar. Çünkü malın tadı çok güzel beee.”
“Ulan ne bağımlı adamsın lan. Adamlar öldü sen ise bu iksire içki deyip içiyorsun. Daha ilginci içe içtikten sonra daha da güçleniyorsun. Nasıl bir bağımlı birisin anlayamadım gitti.”

***Not: Bugünkü hikayemizin de sonuna gelmiş bulunmaktayız. Yine Syndicate’ın çılgın 2 kartını ele aldık. Back-Alley Chemist = Yani arka sokakların merdiven altıcı kimyageri ve Wretched Addict =Sefil bağımlı var elimizde. Sefil bağımlı bu hikayede en güzel yeri zehiri aldıktan sonra boostlanması. Manyak kart tasarımları var SY’de  😀 Kimse kullanmıyor ama çılgınlar işte. İnşaAllah hikayeyi beğenerek okumuşsunuzdur. Bir sonraki hikayede görüşmek üzere 🙂 biliyorum kimse bu 2 kartı deckine almayacak ama ne yapalım her zaman deckte bulunan kartlara hikaye yazamam ki 🙂

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir